دسته‌ها
اخبار

حوزه ششم می گوید وکیل اخلاقی که به دلیل توئیت هایی در مورد اسلام اخراج شد، می تواند جبران خسارت کند.


  1. صفحه اصلی
  2. رو،مه
  3. وکیل اخلاقی که به دلیل توئیت هایی در مورد…

اصلاحیه اول

حوزه ششم می گوید وکیل اخلاقی که به دلیل توئیت هایی در مورد اسلام ا،اج شد، می تواند جبران خسارت کند.

نوشته آماندا رابرت

توییتر روی تلفن

تصویر از Shutterstock.

یک دادگاه استیناف فدرال حکم داده است که یک وکیل اخلاق حقوقی در تنسی که به دلیل توئیت درباره اسلام ا،اج شده است، می تواند از سرپرست سابق خود خسارت بخواهد.

در آن نظر 20 مارس، ششمین دادگاه استیناف ناحیه ای ایالات متحده در سینسیناتی در کنار جرالد دین مورگان از تنسی قرار گرفت، که در سال 2019 به ،وان مشاور انضباطی با هیئت مسئولیت حرفه ای دادگاه عالی تنسی شروع به کار کرد. یک سال بعد، مورگان به دلیل پست های توییتری از 20 پست کنار گذاشته شد. سال 2016 که او ادعا کرد ماهیت سیاسی دارد و مربوط به رقابت ریاست جمهوری بین دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق است.

مطابق با رویترزیکی از توئیت‌های مورگان که این پرونده را پوشش می‌دهد، می‌گوید: «کجا شواهدی وجود دارد که «اسلام دین صلح است؟»

وکیلی که تحت بازجویی هیئت مدیره بود، شکایت کرد که توئیت‌ها سوگیری قابل توجهی را علیه مسلمانان نشان می‌دهد، که ساندرا گرت، مشاور ارشد انضباطی، در دلایل ا،اج مورگان به آن اشاره کرد.

مورگان در شکایت خود استدلال کرد که به اشتباه با نقض حق آزادی بیان خود در متمم اول قانون اساسی فسخ شده است و به دنبال خسارت مالی است. در حالی که گرت استدلال می کرد که او مستحق “مصونیت شبه قضایی مطلق” است، مدار ششم با آن مخالفت کرد.

دادگاه تجدید نظر گفت: «اگرچه این درست است که گرت برای اعمال رسمی رسمی خود از مصونیت شبه قضایی مطلق برخوردار است، اما این بدان م،ا نیست که او برای همه اعمال رسمی مصونیت دارد.» به هر حال، مصونیت شبه قضایی فقط همان مصونیتی را که قاضی از آن برخوردار است به مقامات غیرقضایی که وظایف درهم تنیده با روند قضایی را انجام می دهند، گسترش می دهد.

حوزه ششم خاطرنشان کرد که بسیاری از دادگاه‌های دیگر تشخیص داده‌اند که استخدام و ا،اج وظایف اداری یا اجرایی – و نه قضایی – است.

دادگاه تجدید نظر گفت: «مصونیت قضایی، هرچند مطلق و محکم، چیزی است که باید با دقت اعمال شود و نباید بیش از ضمانت‌های توجیهی آن تمدید شود». «توسعه مصونیت قضایی در این پرونده دامنه آن را به حوزه‌هایی که قبلاً رد شده‌اند گسترش می‌دهد – ی،ی اعمال اداری مانند استخدام و ا،اج کارمندان.»

دایره ششم رد درخواست مورگان برای معافیت پولی علیه گرت توسط دادگاه منطقه را لغو کرد و پرونده را بازگرداند.

با این حال، دادگاه استیناف فدرال، حکم دادگاه بدوی را که مورگان را از پیگیری معافیت های پولی و دستوری علیه هیئت مدیره منع می کرد، تایید کرد.
منبع: https://www.abajournal.com/news/article/6th-circuit-ethics-lawyer-w،-was-fired-over-tweets-about-islam-can-pursue-damages/?utm_source=feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=site_rss_feeds