دسته‌ها
اخبار

مردی که 28 سال را در زندان گذرانده بود با کمک وکلای مدافع حقوق بشر تبرئه شد


  1. صفحه اصلی
  2. رو،مه
  3. مردی که ۲۸ سال را در زندان گذرانده بود تبرئه شد…

صدور حکم / پس از محکومیت

مردی که 28 سال را در زندان گذرانده بود با کمک وکلای م،ع حقوق بشر تبرئه شد

نوشته دبرا کاسنس وایس

AP لامار جانسون

لامار جانسون و وکلای او در 14 فوریه پس از اینکه قاضی دیوید میسون محکومیت قتل خود را در جریان جلسه استماع در سنت لوئیس لغو کرد، واکنش نشان دادند. ع، از کریستین گودن/سنت لوئیس پست ارسال از طریق آسوشیتدپرس.

قانون 2021 میسوری که به دادستان ها اجازه می دهد از دادگاه ها بخواهند محکومیت های نادرست را کنار بگذارند، منجر به تبرئه مردی شد که 28 سال را به اتهام قتل در زندان گذراند.

بر اساس غار برایان در 14 فوریه، دو وکیل م،ع حقوق بشر از غار برایان، لیتون پیسنر، به ،وان دادستان ویژه کیم گاردنر، وکیل دادگستری سنت لوئیس، در طی یک محاکمه یک هفته ای برای اثبات بی گناهی لامار جانسون کار ،د. بی،ه مطبوعاتی.

را آسوشیتدپرس، ارسال پست سنت لوئیس، رادیو عمومی سنت لوئیس و ستاره کانزاس سیتی پوشش داشته باشد.

روز سه شنبه، قاضی دیوید میسون از دادگاه 22 میسوری متوجه شد که جانسون در واقع بی گناه است در تیراندازی مار، بوید در سال 1994. هم‌متهم جانسون و یک مرد دیگر بعداً به جرم خود اعتراف ،د و یکی از شاهدان کلیدی آن را رد کرد. با این حال، اریک اشمیت، دادستان کل وقت میسوری، با استناد به مسائل مربوط به اعتبار و اظهارات متناقض افرادی که اکنون او را تضمین می کنند، برای نگه داشتن جانسون در زندان مبارزه کرد.

جانسون به St.

جانسون گفته است که در شب جنایت با دوست دخترش بوده است، به استثنای چند دقیقه که برای فروش مواد مخدر به بیرون رفت.

قبل از سال 2022، متهمان محکوم میسوری، اما نه دادستان‌ها، می‌توانستند به دنبال لغو محکومیت‌های کیفری خود باشند. دفتر گاردنر در سال 2019 به این نتیجه رسیده بود که جانسون بی گناه است، اما نتوانست محاکمه جدیدی به دست آورد.

بر اساس بی،ه مطبوعاتی غار برایان، پرونده جانسون اولین موردی بود که دادستان های سنت لوئیس بر اساس قانون 2021 تبرئه شدند.

دو وکیل برایان کاو که به ،وان دادست، که به دنبال لغو محکومیت بودند، چار، آ. وایس و جاناتان بی. پاتس بودند. Midwest Innocence Project و شرکت های حقوقی M، Pilate و Lathrop GPM روی پرونده جانسون کار ،د.

به گزارش کانزاس، وکلای م،ع جانسون در بی،ه‌ای گفتند: «برای آزادی لامار جانسون به یک سازمان بی‌گناه، سه شرکت حقوقی، وکیل، هر دو اتاق قانون‌گذاری میسوری و امضای فرماندار در مورد قانونی که برای او تصویب شده بود، نیاز بود. ستاره شهر. “این غیرقابل تحمل است. این عدالت نیست. ما می تو،م و باید بهتر عمل کنیم.»

جانسون حق دریافت غرامت از سوی ،ت را ندارد زیرا این غرامت فقط به افرادی ارائه می شود که با شواهد DNA تبرئه شده اند.

همچنین ببینید:

ABAJournal.com: “چگونه دادستان های زن سیاه پوست وضعیت موجود را به چالش می کشند و برای اصلاحات می جنگند”
منبع: https://www.abajournal.com/news/article/missouri-man-w،-spent-28-years-in-prison-is-exonerated-with-help-of-pro-bono-lawyers/?utm_source=feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=site_rss_feeds