دسته‌ها
اخبار

هزینه در مسابقه دادگاه عالی ویسکانسین رکورد در سراسر کشور را به ثبت رساند


  1. صفحه اصلی
  2. رو،مه
  3. هزینه در مسابقه دادگاه عالی ویسکانسین…

قوه قضائیه

هزینه در مسابقه دادگاه عالی ویسکانسین رکورد در سراسر کشور را به ثبت رساند

نوشته دبرا کاسنس وایس

AP Janet Protasiewicz مارس 2023_800px

قاضی آن زمان، جانت پروتاسیویچ، در مناظره ای در 21 مارس در مدیسون، ویسکانسین، برای دادگاه عالی ویسکانسین شرکت می کند. ع، موری گش/آسوشیتدپرس.

رأی دهندگان ویسکانسین روز سه شنبه در گران ترین انتخابات قضایی تاریخ ایالات متحده، یک قاضی لیبرال میلواکی را برای دادگاه عالی ایالت انتخاب ،د.

قاضی جانت پروتاسیویچ، قاضی تازه منتخب، قبل از اعتراض به قانون 1849 مبنی بر ممنوعیت سقط جنین به دادگاه عالی ویسکانسین می‌نشیند. آسوشیتدپرس گزارش ها. دوره او 10 سال طول خواهد کشید.

سایر نشریات مربوط به انتخابات و هزینه‌های بی‌سابقه آن شامل واشنگتن پست، نیویورک تایمز و رویترز.

بیش از 42 میلیون دلار برای مسابقه دادگاه عالی ایالتی هزینه شده است آسوشیتدپرس این گزارش در یک خبر جداگانه که به گزارشی که دوشنبه منتشر شد، گزارش می دهد. این مبلغ تقریباً سه برابر رکورد قبلی کشور برای یک مسابقه قضایی است. واشنگتن پست گزارش می دهد که این ارقام شامل هزینه های نامزدها، احزاب سیاسی و گروه های مستقل است.

پروتاسیویچ گفته بود که از حقوق سقط جنین در این کمپین حمایت می کند، اما نگفت که در موارد خاص چگونه حکم خواهد کرد.

برد او مورد تشویق قرار گرفت توسط اریک هولدر، دادستان کل سابق ایالات متحده، که رئیس کمیته ملی دموکراتیک ت،یم مجدد است.

هولدر گفت: «ا،ریت دادگاه عالی ویسکانسین از یکی از مجلس‌های قانون‌گذار جمهوری‌خواه در این کشور به ا،ریتی که استقلال را نشان می‌دهد و از حقوق همه مردم حمایت می‌کند، تغییر کرده است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، پروتاسیویچ نقشه های انتخاباتی را که به نفع جمهوری خواهان است، «تقلب» و «ناعادلانه» خوانده بود.

او قبل از اعلام نتایج انتخابات در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفت که اطلاع‌رس، به رای‌دهندگان در مورد ارزش‌هایش مهم است، کاری که رقیبش انجام نداد.

اما به گفته واشنگتن پست، اظهارات پروتاسیویچ می تواند منجر به سوالات اخلاقی در پرونده های اتهامات سیاسی شود.

پروتاسیویچ د،ل کلی قاضی سابق دادگاه عالی ویسکانسین را ش،ت داد که هولدر او را “یک افراطی MAGA بی‌صلاحیت” بدون اشاره به نام او نامید.

کلی در شب انتخابات به هوادارانش گفت: “ای کاش می توانستم به یک رقیب شایسته تسلیم شوم، اما من رقیب شایسته ای ندارم.”

کلی گفت: “برای ویسکانسین آرزوی موفقیت دارم زیرا فکر می کنم به آن نیاز دارد.”
منبع: https://www.abajournal.com/news/article/spending-on-wisconsin-supreme-court-race-sets-a-nationwide-record-w،-won/?utm_source=feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=site_rss_feeds