دسته‌ها
اخبار

یک فعال قضایی پرداخت مشاوره را به همسر قاضی توماس هدایت کرد


  1. صفحه اصلی
  2. رو،مه
  3. «بی ذکر جینی»: فعال قضایی…

دیوان عالی آمریکا

“بدون ذکر جینی”: یک فعال قضایی پرداخت مشاوره را به همسر قاضی توماس هدایت کرد

نوشته دبرا کاسنس وایس

AP جینی توماس سپتامبر 2022

ویرجینیا «جینی» توماس، فعال محافظه‌کار، در یک مصاحبه داوطلبانه در 29 سپتامبر 2022 در واشنگتن، با هیئت مجلس در حال بررسی حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده، قدم می‌زند. ع، از Manuel Balce Ceneta/ Associated Press.

به گفته لئونارد لئو، معاون اجرایی سابق انجمن فدرالیست، به یک شرکت نظرسنجی جمهوری خواه دستور داد تا در سال 2012 به همسر کلارنس توماس قاضی دادگاه عالی ایالات متحده «25 هزار دلار دیگر» برای کارهای مشاوره ای بپردازد و یک سازمان غیرانتفاعی را برای بازپرداخت هزینه کند. سندی که توسط واشنگتن پست بررسی شده است.

لئو تصریح کرد که «البته هیچ اشاره ای به جینی» وجود ندارد واشنگتن پست گزارش شده است. اشاره به همسر توماس، ویرجینیا “جینی” توماس بود.

لئو، مشاور پروژه آموزش قضایی، یک سازمان غیرانتفاعی، رئیس مش، و معاون اجرایی سابق انجمن محافظه‌کار فدرالیست است. گزارش شده است که او به تهیه فهرست کوتاه دیوان عالی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق کمک کرده است.

به گزارش واشنگتن پست، شرکت نظرسنجی که در آن زمان توسط کلیان کانوی – مشاور سابق رئیس جمهور ترامپ اداره می شد – بین ژوئن 2011 تا ژوئن 2012 به شرکت جینی توماس لیبرتی مشاوره 80000 دلار پرداخت کرد و انتظار داشت که 20000 دلار دیگر در سال 2012 بپردازد.

طبق یک گزارش، یک سازمان غیرانتفاعی پیشین که توسط جینی توماس – لیبرتی سنترال تأسیس شده بود، 500000 دلار کمک مالی از هارلن کرو دریافت کرده بود. گزارش 2011 توسط Politico. کرو یک میلیاردر جمهوری خواه است که از خانواده توماس با سفرهای مجلل پذیرایی کرد، ملکی را ،یداری کرد که قاضی در آن علاقه داشت و شهریه مدرسه خصوصی را برای نوه ی جاستیس توماس پرداخت کرد.

واشنگتن پست قبلا گزارش شده است لئو “استاد شبکه ای از سازمان های غیرانتفاعی درهم تنیده است که بر روی کمپین های رسانه ای و سایر ابتکارات برای تحت تاثیر قرار دادن قانونگذاران از طریق ایجاد حمایت عمومی از قضات محافظه کار کار می کنند.” یکی از گروه هایی که او ریاست آن را بر عهده دارد، Marble Freedom Trust، در سال 2020 1.6 میلیارد دلار از یک تاجر شیکاگو دریافت کرد.

پروژه آموزش قضایی در دسامبر 2012 در اعتراض به ا،امات پیش از صدور حکم در قانون حق رای، یک گزارش کوتاه به دیوان عالی کشور ارسال کرد. نظر موافق قاضی توماس نتیجه مطلوب پروژه و چندین گروه محافظه کار دیگر را پذیرفت.

به گزارش واشنگتن پست، کارشناسان اخلاق حقوقی در مورد اینکه آیا توماس باید بر اساس ترتیبات مالی استعفا می داد یا خیر، اختلاف نظر داشتند.

واشنگتن پست گفت، اما این ترتیب “نشان می دهد که قو،ن اخلاقی فعلی و ا،امات افشای اطلاعات از اعتماد عمومی به استقلال دادگاه ها محافظت نمی کند.” به ،وان مثال، اگرچه قضات باید نام شرکت هایی را که به همسران خود پول می دهند گزارش دهند، اما م،م به گزارش نام مشتریان شرکت ها نیستند. در این مورد، حتی اگر چنین ا،امی وجود داشت، مشخص نیست که پروژه آموزش قضایی به ،وان مشتری درج می شد، زیرا هزینه های در نظر گرفته شده برای جینی توماس از طریق کانوی انجام می شد.

لئو در بی،ه ای به واشنگتن پست از این ترتیب دفاع کرد.

بر ،ی پوشیده نیست که جینی توماس سابقه طول، در کار بر روی مسائل درون جنبش محافظه‌کار دارد و بخشی از این کار شامل سنجش نگرش‌ها و احساسات عمومی است. کاری که او در اینجا انجام داد هیچ ارتباطی با تجارت دادگاه یا سایر مسائل حقوقی نداشت.

لئو گفت که نمی‌خواهد نام جینی توماس روی کاغذ بیاید، زیرا می‌داند «مردم چقدر می‌توانند بی‌احترام، بدخواه و شایعه‌گو باشند».

لئو گفت: “من کلارنس و جینی توماس را از سال 1990 می شناسم.” «آنها دوستان عزیزی هستند و افرادی با حسن نیت و درستکاری فوق العاده هستند. هر،ی که فکر می‌کند عدالت توماس در کارش تحت تأثیر گفته‌ها یا رفتارهای دیگران از جمله همسرش جینی قرار می‌گیرد، کاملاً از اینکه این مرد کیست و برای چه چیزی دفاع می‌کند، بی‌خبر است. و هر،ی که فکر می‌کند جینی توماس به دنبال تأثیرگذاری بر کار دیوان عالی است، از احترامی که او برای همسرش قائل است و نقش مهمی که او و همکارانش در جامعه ما ایفا می‌کنند، کاملا بی‌خبر است.»
منبع: https://www.abajournal.com/news/article/no-mention-of-ginni-judicial-activist-directed-consulting-payment-to-wife-of-justice-t،mas/?utm_source=feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=site_rss_feeds