دسته‌ها
اخبار

2 سناتور چارچوب هدف قرار دادن PBM ها را منتشر کردند


عضو رتبه بندی کمیته مالی سنا، مایک کراپو (آیداهو) و رئیس ران وایدن (D-Oregon) از یک چارچوب پنجشنبه که با هدف تغییر رویه‌های مدیران سود داروخانه (PBMs) و کاهش هزینه‌های دارو انجام می‌شود.

این چارچوب چهار چالش کلیدی را که برنامه‌های داروهای تجویزی فدرال با آن سروکار دارند، بیان کرد:

  • «مشوق‌های نادرست» که هزینه‌های دارو را برای مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهد
  • عدم شفافیت که تصمیم گیری برای سلامتی بیماران را دشوار می کند
  • داروخانه های مستقل و منطقه ای به دلیل ادغام عمودی در تلاش برای باز ماندن هستند
  • شیوه های مدیریت سود داروخانه که مانع رقابت و افزایش هزینه ها می شود. این شیوه‌ها شامل قیمت‌گذاری اسپرد می‌شود، زم، که PBM‌ها از طرح‌های بهداشتی برای داروهای تجویزی بیشتر از مبلغی که به داروخانه‌ها پرداخت می‌کنند، هزینه می‌کنند و سپس تفاوت را حفظ می‌کنند.

ویدن گفت که این اقدامات PBM به آمریکایی ها آسیب می رساند.

وایدن در گزارشی گفت: «سال‌هاست که واسطه‌های قیمت‌گذاری دارو مانند مدیران مزایای داروخانه‌ها درگیر اقداماتی بوده‌اند که هزینه داروهای تجویزی را بالا می‌برد و خانواده‌های آمریکایی را در پیشخوان داروخانه کلافه می‌کند. انتشار خبر در مورد چارچوب کمیته مالی مسئول برنامه‌های بهداشتی فدرال است که میلیاردها دلار را برای داروهای تجویزی هزینه می‌کند و ما در قبال سالمندان، خانواده‌های کارگر و مالیات‌دهندگان مسئولیت داریم تا اطمینان حاصل کنیم که این برنامه‌ها تقویت و به روز می‌شوند تا با سیستم مراقبت‌های بهداشتی امروزی همگام شوند. ”

برای رسیدگی به این چالش ها، سناتورها چندین راه حل قانونی بالقوه، از جمله «قطع ،» پرداخت برای PBM ها از قیمت دارو و افزایش شفافیت را پیشنهاد ،د. این چارچوب همچنین پیشنهاد می‌کند که اطمینان حاصل کنید که تخفیف‌هایی که توسط PBM مذاکره می‌شود، صرفه‌جویی قابل‌توجهی برای سالمندان ایجاد می‌کند.

کراپو در بی،ه‌ای گفت: «برخی از نجات‌دهنده‌ترین داروها برای بسیاری از خانواده‌های کارگر و سالمندان دور از دسترس هستند. ما به یک رویکرد دوجانبه و همه جانبه برای نوسازی و شفافیت نیاز داریم که مصرف‌کنندگان، برنامه‌ها، ارائه‌دهندگان و داروخانه‌ها را برای تصمیم‌گیری آگاهانه، مقرون‌به‌صرفه و از نظر بالینی من، توانمند سازد.»

چارچوب به شرح زیر است جلسه استماع کمیته مالی که ماه گذشته برگزار شد و در مورد تأثیر اقدامات PBM بر قیمت دارو بحث شد.

این تنها اقدام اخیر دو حزبی علیه PBM ها نیست. ماه گذشته، گروهی از نمایندگان مجلس معرفی کرد قانون شفافیت قیمت دارو در Medicaid، که قیمت گذاری اسپرد را در برنامه های Medicaid ممنوع می کند. در ژانویه، سناتور ماریا کانتول (D-واشنگتن) و سناتور چاک گراسلی (R-Iowa) قانون شفافیت مدیر مزایای داروخانه در سال 2023 را معرفی ،د، که همچنین ممنوع ، PBM ها از مشارکت در قیمت گذاری اسپرد، و همچنین آنها را از بازپرداخت بازپرداخت منع می کنند.

ع،: cagkansayin, Getty Images


منبع: https://medcitynews.com/2023/04/2-senators-release-framework-targeting-pbms/