دسته‌ها
اخبار

FTC به قانون رقابت ناعادلانه استناد می کند تا ممنوعیت پیشنهادی در مورد قراردادهای غیررقابتی را توجیه کند. آیا در دادگاه باقی خواهد ماند؟  1. صفحه اصلی
  2. رو،مه
  3. FTC به قانون رقابت ناعادلانه برای توجیه…

قانون مصرف کننده

FTC به قانون رقابت ناعادلانه استناد می کند تا ممنوعیت پیشنهادی در مورد قراردادهای غیررقابتی را توجیه کند. آیا در دادگاه باقی خواهد ماند؟

نوشته دبرا کاسنس وایس

کمیسیون تجارت فدرال قانونی را پیشنهاد کرده است که کارفرمایان را از تحمیل قراردادهای غیررقابتی بر کارگران و پیمانکاران مستقل منع می کند.

در یک اطلاعیه 5 ژانویه، FTC گفت که این اختیار را دارد که تحت ممنوعیت روش های رقابت ناعادلانه در بخش 5 قانون کمیسیون تجارت فدرال عمل کند.

FTC در این اطلاعیه گفت: «غیررقابتی با ممانعت از دستیابی کارگران به فرصت‌های بهتر و جلوگیری از استخدام بهترین استعدادهای موجود توسط کارفرمایان، به رقابت در بازارهای کار ایالات متحده آسیب می‌زند.»

آ برگه ای حاوی اطلاعات مشخص درباره چیزی از FTC می‌گوید که توافق‌های غیررقابتی تقریباً از هر پنج کارگر آمریکایی یک نفر را متعهد می‌کند. این قراردادها افراد را از کار ، برای یک کارفرمای رقیب پس از پایان کارشان باز می دارد.

قانون پیشنهادی، قراردادهای جدید غیررقابتی را ممنوع کرده و مست،م لغو قراردادهای غیررقابتی موجود است. به طور کلی، این قانون انواع دیگر محدودیت‌های استخدامی را ممنوع نمی‌کند، مگر اینکه آنقدر گسترده باشند که به ،وان یک توافق غیررقابتی عمل کنند. این قانون همچنین شامل معافیت برای بندهای غیر رقابتی بین فروشنده و ،یدار یک تجارت می شود.

FTC به دنبال اظهار نظر در مورد قانون پیشنهادی، از جمله در مورد این موضوعات:

    • آیا فرنچایزها باید تابع این قانون باشند یا خیر

    • اینکه آیا افراد غیررقابتی برای مدیران ارشد باید از این قاعده مستثنی شوند یا مشمول یک فرض ابطال‌پذیر غیرقانونی بودن باشند.

    • آیا باید با کارگران کم دستمزد و با دستمزد بالا رفتار متفاوتی داشت

به گفته وی، قدرت FTC برای تصویب این قانون احتمالاً در دادگاه به چالش کشیده خواهد شد قانون بلومبرگ. در طی یک کنفرانس مطبوعاتی، لینا خان، رئیس FTC، به تصمیم دادگاه استیناف ایالات متحده در سال 1975 برای منطقه کلمبیا اشاره کرد. انجمن ملی پالایشگران نفت در مقابل FTC، که معتقد بود کمیسیون ممکن است قو،ن مربوط به رقابت ناعادلانه را صادر کند.

ریچارد پیرس، استاد دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن، به قانون بلومبرگ گفت که این تصمیم توجیه ضعیفی است.

پیرس گفت: «بعید است که امروز توسط دادگاه عالی تایید شود. من همچنان به شدت شک دارم که FTC قدرت استفاده از قو،ن اعلامیه و اظهار نظر را برای تعریف روش ناعادلانه رقابت دارد.

قانون بلومبرگ همچنین به بی،ه شان هدر، معاون ارشد اتاق بازرگ، ایالات متحده اشاره کرد. هدر گفت این قانون باقی نخواهد ماند زیرا “کنگره هرگز چیزی نزدیک به اختیارات لازم برای اعلام چنین قانون رقابتی به FTC واگذار نکرده است.”

یکی از موانع دکترین «سوالات عمده» است که معتقد است دادگاه ها نباید در مورد سؤالات «اهمیت اقتصادی یا سیاسی گسترده» به تفسیرهای قانونی آژانس تعلل کنند.

کاترین فیسک، استاد دانشگاه کالیفرنیا در دانشکده حقوق برکلی، گفت: «ما می‌تو،م یک چالش دکترین سؤالات اصلی را ببینیم که استدلال می‌کند که آیا رقابت‌های غیررقابتی سیاست رقابتی خوبی هستند یا خیر، چیزی است که باید توسط کنگره تصمیم‌گیری شود، نه یک آژانس». مصاحبه با قانون بلومبرگ

کلیفورد اطلس، مدیر شرکت حقوقی ،ون لوئیس، به Law.com گفت که FTC در حال “تغییر برای حصارها” بود و “کاملا” چالش قانونی برای این قانون وجود خواهد داشت.

Law.com اشاره کرد که قانونگذاران “در تعداد انگشت شماری از ایالت ها” توافق نامه های غیررقابتی را ممنوع کرده اند، در حالی که 21 مورد دیگر محدودیت هایی را بر آنها اعمال کرده اند.
منبع: https://www.abajournal.com/news/article/ftc-cites-unfair-compe،ion-law-to-justify-proposed-ban-on-noncompete-agreements-will-it-،ld-up-in-court/?utm_source=feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=site_rss_feeds